Rocznicowo, drinkowo


Ostatnio z mężem obchodziliśmy 4 rocznicę ślubu.. z tej okazji kupiłam po raz pierwszy Martini Royal Rosato ...
Miłośniczka martini jest od bardzo dawna,  będąc na wakacjach kilka lat temu spróbowałam drinka  Martni Royale z Martini Prosecco + Martini Rosato , bardzo mi on wtedy zasmakował.
Gdy próbowałam zrobić sobie go w domu dotarło do mnie że jest to mało ekonomiczny drink, gdyż martini Rosato postoi w lodówce ale musujące Prosecco już nie bardzo. ( Martini Prosecco kosztuje około 35 zł + Martini Rosato około 25 zł) .
Aż kilka dni temu znalazłam w sklepie gotowy produkt - Martini Royale Rosato czyli gotowy drink o pojemności 750 ml. Zapłaciłam 30 zł ale pewnie przepłaciłam.
Drink jest pyszny, ciut mniej wytrawny niż mieszanka Proseco z Rosato i ma zaledwie 8 procent alkoholu, co powoduje, że niestety wypiłam całą butelkę :)

Drink Martini  Royale zawsze musi być bardzo zimny z kostkami lodu. W wersji Rosato by najlepiej smakował należy wrzucić do kieliszka plastry pomarańczy.
Jest też druga wersja tego drinka z Martini Bianco , wtedy w kieliszku powinny znaleźć się plasterki cytryny.
 

6 komentarzy:

 1. Myszko rocznica goni rocznicę u Ciebie ale to super, przynajmniej coś się dzieje w naszym życiu. A miłośniczką martini to jestem również, kiedyś lata temu podjęłam się pracy "barmanki" i chociaż był to mój krótki epizod w życiu to wiele wyniosłam:)) Z okazji kwiatowej (czwartej) rocznicy ślubu WSZYSTKIEGO DOBREGO:)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja piję razem z Wami rocznicowo. Życzę kolejny wspólnych rocznic i lat w miłości i zgodzie przeżytych :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego z okazji kwiatowej rocznicy ślubu, wiele dalszych lat przeżytych wspólnie, byście przeżyli razem jak moi dziadkowie 67 lat! Piękna z Was para!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego i oczywiście kolejnych udanych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej jakie pyszne rzeczy :) Spóźnione ale szczere - wszystkiego co najlepsze dla Was :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)
JEŚLI JESTEŚ AUTOREM BLOGA I CHCESZ BYM GO ODWIEDZIŁA, PROSZĘ ZOSTAW W KOMENTARZU ADRES BLOGA. ( tak jest mi po prostu łatwiej).
Jeśli podoba Ci się mój blog - zapraszam do zostania obserwatorem.
Pozdrawiam,
Myszka